Virtuaalne palverännak

Kolmapäeval, 19. oktoobril kell 18.00 toimub Saadjärve Looduskeskuses iga-aastaste raamatukogupäevade raames Äksi Raamatukogu teemaõhtu “Usukauge palverännak – 240 km Santiago de Compostelasse. Paralleelid Paolo Coelho „Palverännakuga””.

Loode – Hispaanias Galicia piirkonnas asuv Santiago de Compostela katedraal on üks olulisimaid kristlaste palverännusihtpunkte  Jeruusalemma ja Rooma kõrval.

Legendi järgi otsustas Püha Jaakobus pärast misjonitööd Galicias naasta Pühale maale. Seal piinasid aga juudid ta surnuks. Jaakobuse järgijatel õnnestus ta surnukeha saata laevaga tagasi Galiciasse ja matta seal salajasse kohta.  Säilmed avastati alles mitu sajandit hiljem ja nende avastamise järel hakati seda kohta kutsuma Santiago de Compostelaks.

Tähtis palverännusihtkoht sai Santiago de Compostelast juba 10. sajandil. Samal sajandil käskis piiskop Sisenand II viikingite rüüsteretkede kaitseks pühapaiga ümber kindluse ehitada.  11. sajandil kindlustati linna muslimite kaitseks veelgi, ehitades selle ümber müüri ja kaitsetornid.

Napoleoni sõdade ajal rüüstasid prantslased linna ning apostel Jaakobuse säilmete asukoht jäi sajandiks teadmata. Hiljem leiti säilmed ühest katedraali hauakambrist. Püha Jaakobuse säilmete leidmise järel kujunes Santiago de Compostela katedraalist oluline kristlik palverännusihtpunkt.
Igal aastal rändab Santiagosse rohkem kui 100 000 palverändurit kõikjalt maailmast.

Kuulame  reisimuljeid ja vaatame pilte teekonnast Portost Santiago de Compostelasse ka meie.

Tee kutsujailt, suupisted tulijailt!
Olete oodatud!