Otsing

september 2021
E T K N R L P
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Rubriigid

Viited

Arhiiv

Eesti Sõjamuuseum kogub mälestusi!

Eesti Sõjamuuseum kogub Nõukogude Liidu relvajõududes teeninud sõdurite ja ohvitseride mälestusi, et saada infot eestlaste elu-olu kohta suurriigi sõjaväes.

 Iga „Nõuka-armees“ teeninu saab aadressil www.netsurveys.eu/laidoner täita ankeedi, milles muuseum küsib muuhulgas teenimisaja ja -paiga, omistatud auastme, toidu ja riietuse ning suhete kohta teisest rahvusest kaasajateenijatega. Vajadusel saab ankeedi täita ka paberil ja selle postiga muuseumisse saata. Samuti võib ankeedi edastada oma sugulasele või vanemale sõbrale, kes end ehk netiavarustest kõige kindlamalt ei tunne.

 Omaaegsete ajateenijate ja ohvitseride mälestuste kogumine on seda aktuaalsem, et need inimesed on tänini meie hulgas. Tegu on soodsa hetkega nende läbielamiste jäädvustamiseks, kuna huvialusest perioodist on möödunud piisav aeg, et lasta liigsel ajalootolmul settida, ent mälestused ise ei ole veel ununenud. Sõnaga – on aeg asuda valdkonda põhjalikumalt kaardistama, seda nii akadeemilisel kui rahvapärimuslikul tasandil!

 Materjali kogutakse kuni 1. maini 2013, misjärel teostatakse mahukas andmeanalüüs. Kogutud ja korrastatud materjal on aluseks vastavasisulise raamatu väljaandmisel.

Kõik ankeeditäitjad on lahkesti oodatud tasuta ekskursioonile Eesti Sõjamuuseumisse ja lähedalasuvasse rasketehnika angaari, lisaks on kõige sisukamate mälestuste autoritele ette nähtud eriauhinnad!

http://www.esm.ee/ankeet